Centrum Kosmos


Centrum Kosmos to połączenie zabytkowego budynku Kina Kosmos oraz nowopowstałego budynku biurowego klasy A+.

W centrum biznesowym – budynku biurowo-usługowym znajdują się powierzchnie biurowe oraz usługowe. Budynek posiada 4 kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej 1995,86 m2 z biurami typu „penthouse office” na najwyższej kondygnacji oraz lokalami usługowymi na parterze.

rzut

Parter

Na parterze znajdują się doskonale eksponowane, niezależne powierzchnie usługowe z wyjściami zarówno od strony Wojska Polskiego ale także od strony budynku dawnego kina Kosmos, o powierzchni odpowiednio 155m2 i 185m2.
rzut

Piętra

Trzy powtarzalne kondygnacje, każde o powierzchni 463m2, są przestrzenią typu open-space, z możliwością swobodnej aranżacji układu pomieszczeń oraz wszelkich instalacji.
rzut

Poddasze

Dla najbardziej wymagających klientów, powierzchnie biurowe (270m2) na najwyższym piętrze budynku posiadają dostęp do tarasu o powierzchni 66m2 od strony alei Wojska Polskiego.


Nowoczesne powierzchnie biurowe

Zastosowane w Kosmos Art.& Business technologie to energooszczędne systemy ogrzewania, klimatyzacji/wentylacji, inteligentny system zarządzania budynkiem, fotowoltaika oraz wykorzystanie nowoczesnych pomp ciepła, opartych na gruntowych odwiertach głębinowych. W budynku biurowym została zastosowana stolarka okienna z pakietami pasywnymi 3 szybowymi z kontrolą słoneczną i niską emisyjnością. Od strony południowej - pełnej fasady szklanej – dodatkowo funkcja pasywna okien jest wsparta żaluzjami zewnętrznymi zarządzanymi poprzez BMS (czujniki nasłonecznienia, wiatru, przemarzania) z możliwością indywidualnego sterowania.
Budynek biurowy posiada okablowanie IT LAN kategorii 6a, przyłącza światłowodowe, a także możliwość podłączenia Internetu. Na poszczególnych kondygnacjach zostały wydzielone serwerownie.
Przestrzenie biurowe na każdej z kondygnacji zostały zaprojektowane jako przestrzeń "open-space", tak aby dać możliwość potencjalnym najemcom optymalizacji powierzchni biurowej w sposób elastyczny, kreatywny i swobodny.

Komfort pracy

Budynek został zaprojektowany tak, aby zapewniać użytkownikom dużą ilość naturalnego światła, wyposażony jest w dwie szybkie windy Schindler, system kontroli dostępu.

Zapraszamy wszystkich do współpracy

O projekcie

Inwestycja została zrealizowana m.in. dzięki wykorzystaniu funduszy strukturalnych UE z programu Jessica oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w założenia inicjatywy JESSICA, której celem jest m.in. dbałość o dziedzictwo kulturowe miast, będące nieodłącznym elementem rozwoju obszarów miejskich, przy jednoczesnej ich rewitalizacji. Zawiera ono także w sobie aspekt komercyjny.

W ramach projektu Kosmos Art&Business Center wybudowano budynek biurowy oraz przeprowadzono proces rewitalizacji terenu i zabytkowego Kina Kosmos. Powstało jedyne w swoim rodzaju centrum Biznesu zarządzane przez Mark Invest Sp. z o.o.
UE

Lokalizacja


Szczecin to miasto o wyjątkowym położeniu geograficznym z dostępem do Odry. Miasto portowe i turystyczne z ogromnym kapitałem społecznym i inwestycyjnym. Położenie oraz dostęp do węzłów komunikacyjnych i terenów inwestycyjnych sprawia, że Szczecin staje się miastem coraz częściej wybieranym zarówno przez krajowych i zagranicznych inwestorów.

Prestiżowa lokalizacja Kosmos Art& Business w centrum Szczecina – przy alei Wojska Polskiego to znakomity wybór na reprezentacyjną siedzibę firmy.
Strategiczna lokalizacja umożliwia łatwy dojazd samochodem oraz transportem miejskim w okolice biurowca - węzeł transportowy Brama Portowa, dostępność w promieniu 100 m przystanków autobusowych, w tym pośpiesznych skomunikowanych z Prawobrzeżem oraz przystanków tramwajowych.

Rzuty powierzchni

Kliknij wybrany rysunek aby pobrać rzut szczegółowy w PDF.


PARTER

rzut parteru
PIĘTRA 1-3

rzut piętra
PODDASZE

rzut poddasza


jest firmą działającą na rynku w branży najmu nieruchomości komercyjnych i niekomercyjnych.
Spółka posiada szeroką bazę nieruchomości mogących stanowić dla potencjalnych inwestorów doskonałe miejsce do prowadzenia właściwej dla swojego profilu działalności.
KONTAKT

Informacje

tel.: +48 694 413 758
biuro@markinvest.pl

Wynajem powierzchni

tel. kom. +48 694 413 758
tel. kom. +48 664 191 664

Facebook Google+